Senior

2010 Guld, Sølv og 3 x bronze

Guld, sølv og 3 x bronze 2010


Klubmesterskab 2010 den 29. maj i seniorafdelingen

Damer:

Klubmester og guld til Inger Juncker med 1055 kegler

Sølv gik til Jeanette Hansen med 1007 kegler

Bronze gik til Ulla Asmussen med 996 kegler

Herrer:

Klubmester og guld til Benjamin Lind med 1324 kegler

Sølv gik til Leif Nielsen med 1152 kegler

Bronze gik til Alexander Lillie med 1136 kegler

Pokalen for største fremgang fik Helle Meinertz

Pokalen som “Årets reserve” fik Jeanette Hansen

Parpokalen gik til inger Juncker & Flemming Nielsen men 2161 kegler

Oprykning til 2 division 2006, Goldcup vinder og 25 års nål

Guldmedalje og oprykning til 2. division

Guld til 3. divisions dameholdet
Fra venstre: Ulla, Charlotte, Kamphan, Inger, Sonja, Lone og Kirsten
På holdet mangler Conny som var til Konfirmation.
Puds damer var inden den sidste kamp sikker på oprykning, men det var ikke til at se på deres spil.
Med en stor holdindsats og gå på mod, vandt de med 4104 og dermed guldmedaljer mod Trekanten 2., som fik 3597, som på trods af nederlaget på 10 – 0 kunne tage hjem med Sølvmedaljer.
Stort tillykke til begge hold med medaljerne.


Gold Cup vinder Jørgen Andersen
Vinder af den danske Gold-Cup finale Jørgen Andersen (tv).


Tillykke
Bent Grølsted modtager JBU’s 25 års nål – Indstiftet ved JBU´s 40 års jubilæum.

bent
Bent Grølsted

2004 Guld, sølv og bronze

Guld, Sølv og Bronzemedaljer 2004


Bronze i DM Old Boys/Girls

Bronze til Conny Stenstrup, stort tillykke til jer alle 3.
Fra venstre: Elin Hansen, Falcon – Lilly Andersen, Makrellen – Conny Stenstrup, Puds.

[nggallery id=39 template=caption

Sølv og mere sølv 2003

Sølv og Sølv

Til Region 3, Jyllandsserie damer og Region 3, Serie 1 herre.


Klubmestre 2003

Damer:
1. Conny Stenstrup
2. Kamphan Mortensen
3. Inge Vestergaard

Herrer:
1. Mogens Dam
2. Leif Nielsen
3. Dennis Laursen

Vindere af handicapturneringen:
Mette Nielsen
Jørgen Andersen

Pokalen for størst fremgang:
Conny Stenstrup

Parpokalen:
Mogens Dam og Inge-Lise Møller

Guld og sølvmedalje 2002

Guld og Sølvmedalje


Klubmestre 2002

Herrer:
1. Dennis Laursen
2. Leif Nielsen
3. Mogens Dam

Damer:
1. Kirsten Løgstrup
2. Inge-Lise Møller
3. Kamphan Mortensen

Vindere af handicapturneringen:
Birthe Ribergaard
Bent Petersen

Pokalen for størst fremgang:
Charlotte Lind

Scroll til toppen